İnternetten Hızlıca Para Kazanın

İnternetten Hızlıca Para Kazanın

İnternetten hızlıca para kazanabileceğinizi duydunuz mu? Ben bile bunun hiçbir iş yapmadan kolayca şekilde yapılabileceğini duydum. İnternette bununla alakalı her yerden başarı öyküleri okumaktayken, internetten hızlıca para kazanmak söz konusu olunca size anlatılmayan bazı şeyler olduğunu da belirmeliyim.

Öncelikle internetten ne kadar çabuk başarılı olmak istediğinizi analiz edelim, sonra da başarı seviyenizi. Eğer bugün internetteki işinizi kurmak ve yarın da para kazanmaya başlamak istiyorsanız, size dürüstçe bunun mümkün olmadığını söylemek zorundayım. İnternetteki işinizi kurduğunuzda bir butona basıp sitenize ziyaretçi almaya başlamayacaksınız. İnternet sihirlidir ama o kadar da değil. Buna ek olarak internetten kurduğunuz işinizdeki beklentileriniz de önemlidir. Kendinize ek gelir mi sağlamak istiyorsunuz yoksa küçük bir miktar sizin için yeterli mi? Bu hedeflere ulaşmak için ne kadarlık bir zaman geçmesini bekliyorsunuz?

İnternetten hızlı para kazanamayacağınızı iddia etmiyorum. Size söylediğim şey gerçekçi olmanız ve bir hafta içerisinde başarıya ulaşmış insanların başarı öykülerine kanmamanız. Başarının ne olduğu konusunda gerçekçi olmanız gerekli. İnsanlar internetten hızlı para kazanmak konusundan konuşurken bunu bir aylık bir süreçte kastederler. İnternetteki işinizi kurduktan sonra geçen bir ay yani. Bu bir ay içerisinde ne kadar kazanmak istediğiniz konusunda da açık olmanız gerekmektedir. Hepimiz ilk ayımızda 10,000$ kazanmak isteriz tabi ki, gerçi bunun yapılamaz olduğunu da söylemiyorum. Öte yandan daha gerçekçi olmanız gerekmektedir. İlk ay içerisinde daha gerçekçi bir gelir beklentisine girmeniz daha iyi olabilir. İnternette herhangi bir işe girerken her zaman küçük bir yatırım yapmanız gerekebilecektir. Gerçekçi ve ulaşılabilir bir hedef ilk ay içerisinde giderlerinizi karşılamak ve kar sağlamak için birkaç satış yapmak olabilir.

Hedeflerimiz ve açıkça ortaya koyduğumuz beklentilerimiz ile beraber internetten hızlı bir şekilde para kazanmak için şimdi de bir aksiyon planına ihtiyacımız var. Aşağıda bir an önce işinizi başlatabilmek için gereken adımları bulabilirsiniz:

1) Web site oluşturmak – Eğer internetteki işinizin karlı bir iş olmasını istiyorsanız, kişisel bir web siteye ihtiyaç duyacaksınız. Eğer web konusunda uzman değilseniz, bunu yapmak için çevrimiçi danışmanlardan yardım alabilirsiniz. Oturup kod ve site tasarımı öğrenmenize gerek yok. Profesyonel bir web sitenizin olması iyidir fakat bunu kendiniz yapmaya gerek yoktur.

2) Yardım İstemek – Hızlıca kar etmek istiyorsunuz. Bu gayet makul bir istek fakat daha henüz internetten nasıl iş kurulduğunu öğrenmektesiniz. Bunun için en iyi yol internette başarılı olmuş birilerinden yardım almaktan geçer. İnternetteki danışmanınızla belirli zamanlarda randevulaştığınızdan ve pazarlama konusunda onlardan olabildiğince bilgi aldığınızdan emin olun.

3) Pazarlama Stratejileri – Bu internetten yapacağınız işin esasıdır. Size internetten ne para kazandırır? Tabi ki sitenize ziyaretçi çekmek. Bunu başarabilmenin en etkili yolunu öğrenmek için danışmanınızla iletişime geçmenin en iyi zamanı şimdi. Bu web sitelerinin bir tuşa basarak ziyaretçi çekmesini sağlayan bir çeşit yoldur denilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey kulağa hoş gelen fakat size gerçekten ziyaretçi getirmeyecek birçok yöntemin varlığıdır. Bunu aklınızda bulundurun ve pazarlama konusunda nelerin işe yaradığını bilen kişilere danışmayı unutmayın.

4) Ücretsiz Pazarlama Stratejileri – Hedeflediğiniz kitleyi size getirecek ücretsiz pazarlama stratejileri mevcuttur. Aslında internetteki iş sahipleri arasında pazarlamanın bu çeşidi oldukça popülerdir. Bu stratejiler ücretsizdir ve ürün veya hizmetinizi satın alacak kitleyi hedeflemektedir. Öte yandan bu stratejiler bir pazarlama yöntemine dayanmamaktadır. Etkilidirler fakat para ödeyeceğiniz pazarlama stratejileri sizin internetten hızlıca para kazanma şansınızı artıracaktır.

5) Promosyonlar – İyi bir promosyona kim hayır der ki? Ben demem, dolayısıyla sizin potansiyel müşterileriniz de demez. Bu konuda araştırma yapın ve promosyon yapan diğerlerini inceleyin. Böylece kendi işinize bunu uygulayıp uygulayamayacağınızı görün. Promosyon sayesinde daha çok müşteriyi sitenizde tutar ve onların ürün veya hizmet satın almasını sağlarsınız. Geri bildirim almanın önemli olduğunu tekrar vurgulamakta da fayda var.

6) Satış Mektubu – Satış mektupları herhangi bir işin etkili bir parçasıdır. İşinizi ve sunduğunuz şeyleri büyütmenizi sağlar. Satış mektubunun işe yaraması için biraz farklı düşünmeniz gerekmektedir. İnsanlar ucuz satış numaralarından bıkmış durumdadır. Satış mektubunuzu oluştururken interneti araştırın ve insanların neleri kullandığını görün. İnsanların sizin mektuplarınıza ilgi göstermeye devam etmeleri için mektuplarınızda hediyeler dağıtın. Eğer yazı konusunda becerikli değilseniz, bir danışmandan yardım almakta sakınca görmeyin. Çoğu danışman etkili ve işe yaradığı kanıtlanmış satış mektubu